Kenevir,Kubar ve daha fazlasi !

Bu yazimda sizlere kenevir bitkisinden kannabinoidler ve terpenler cikarilarak yapilan ürünleri gösterecegim.Her cesit farkli teknikler,cözücüler ve mekanik yöntemler ile yapilmaktadir.

Bubble Hash (Kabarcik Kubar)

Buzlu su ekstraksiyonu reçineyi bitki materyalinden ayırır. Çeşitli çok ince mikrofiltrelerin yardımıyla trikomlar buzlu sudan süzülür.

Filtrelenmiş malzeme(reçine) daha sonra şekle preslenir. Ürünün kalitesi reçinenin oranına ve kullanılan çiçeklere bağlıdır. Bubble hash, ilk kez yakıldığında kabarcık sesi çıkarır (kabarcik=bubble) ve ismini buradan alir. Çok yüksek kalitede olanlar  yakıldığında hafif erirler. Bubble Hash, bildiğimiz en yüksek kalitede ve en güçlü esrardır.

 

Kenevir yağı

 

Esrar yağları karmaşık bir ekstraksiyon sürecinde üretilir. Reçine trikomları bitki parçalarından ayırmak için kısmen laboratuar ekipmanları, etanol, bütan gazı veya CO2 gibi ısı, vakum ve çözücüler kullanılır.

Kenevir yağı ciceginin türü,yapilisi ve kullanilan maddelere göre  çok farklı renk ve kıvama sahip olabilir.

Shatter (kiriklar)

Shatter berrak, sert ve camı andırıyor. BHO’nun çok saf bir versiyonudur. Shutter üretimi için genellikle bir vakum kullanılır. Yarı saydam ve çoğunlukla sarımsı veya sarı renklidir. Çok güçlüdür ve %90 veya daha fazla bir THC içeriği içerebilir.  Shatter için diğer isimler: Amber Glass, Glass

Wax(Balmumu)

 

Temizleme işlemi sırasında esrar yağını tokatlamak ve karıştırmak suretiyle yapılır. Hamurumsu   bir kıvama sahiptir ve kullanımı kolaydır. Balmumu genellikle %90 veya daha yüksek bir THC içeriğine sahiptir.

Kenevir balmumu, ekstraksiyondan sonra şeffaflığını kaybeden yumuşak ve opak bir esrar yağıdır. Kannabinoidler kısmen kristalize olmuş ve ışık moleküllerden geçemez, bu nedenle bize karşı şeffaf görünmezlerdir.

Balmumu sıcaklığa bağlı olarak farklı bir kıvama sahip olabilir. Nem miktarı da bir rol oynar: daha yüksek bir nem içeriğine sahip yağların mumsu olması veya Budder gibi olması daha olasıdır. Balmumu uygulamak çok kolaydır ve çok popülerdir. Buharlaştırıcıda çok iyi kullanılabilir.

Budder(Tereyagi)

 

Budder çok yapışkandir. Çözücü temizleme işleminde tamamen çıkarıldıktan sonra balmumu çırparak ve karıştırılarak yapılır.

 

Crumble(Kirinti)

 

Crumble  çok kuru ve ufalanan  bir yapıya sahiptir  aynı zamanda kullanımı kolaydır. Isı eklendiğinde, temizleme işlemi sırasında uzun bir süre dövülerek ve karıştırılarak mum gibi üretilir. Sonuç olarak, hava konsantreye girer ve sonunda daha az nem içerir.

 

Honeycomb(Balpetegi)

Honeycomb yani Balpetegi Crumble’a çok benzer, ancak temizleme işlemi sırasında kabarcıklar oluşur. Bu, temizleme işlemi sırasında daha düşük ısı nedeniyle olur. Balmumu erimez ve kabarcıklar çökmez. Sonunda bir ay manzarasını hatırlatan tipik küçük delikler kalır. Honeycomb çok güçlüdür ve THC içeriği% 90 veya daha fazla olabilir.

 

Co2-Yagi

Co2 ekstraksiyonu en saf ekstraksiyon şekli olarak kabul edilir. Ancak, sadece uygun ekstraksiyon sistemleri ile profesyonel bir laboratuar ekipmanı ile yapılabilir. Karbondioksit (CO2) ve çok yüksek basınç kullanır. Böylece hem gaz hem de sıvı içeren süper kritik akışkanlar üretilebilir.  

Co2 ekstraksiyonu ayrıca canlı reçine üretmek için kullanılabilir. Bu, taze ve son derece aromatik çiçeklerden yapılır ve göksel taze esrar kokusu ve en yüksek terpen içeriğine sahiptir.

THC-A-Kristallleri

 

Birkaç Amerikalı üretici,  (neredeyse) saf THC-A veya diğer kanabinoidlerden oluşan kanabinoid kristalleri sunmaktadır. Bu kristaller dişi kenevir bitkisinin trikomlarından oluşur. THC-A kristalleri çok yüksek seviyede THC-A veya başka kannabinoidler sağlar ve şimdiye kadar en saf kenevir ekstraksiyonu olarak kabul edilir (% 99-100).

Bu saf THC-A Kristalleri , buharlaştırıldığında THC’ye dönüşür.

Not: Ürünlerin Türkiyede ki adlarina pek hakim degilim bu yüzden kelime anlamlarini cevirdim

Kenevir,Kubar ve daha fazlasi !” için bir yorum

  • 24/08/2018 tarihinde, saat 17:03
    Permalink

    Emegine saglik. Cogunu bilmiyordum. Italyadan selam otcul

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir